Pzu zgłoszenie szkody - praktyczne rady dla osób poszkodowanych i dla klientów

pzu zgloszenie szkody

Jak zgłosić szkodę w PZU? O tym musisz pamiętać

Autor: Gracjan Kubicki
Opublikowano: 2019-05-16 08:20:06
Kategorie:

pzu zgłoszenie szkody

PZU to największy ubezpieczyciel w Polsce, a z jego usług korzystają miliony Polaków. Jej początki sięgają lat dwudziestych XX wieku, a jako grupa PZU S.A. istnieje na polskim rynku od 1991 roku. Wcześniej firma funkcjonowała jako Państwowy Zakład Ubezpieczeń. W skład grupy kapitałowej PZU S.A. wchodzi szereg innych podmiotów takich jak: PZU Życie S.A., PZU Zdrowie S.A., PZU Pomoc S.A., TFI PZU S.A., PTE PZU S.A czy PZU Finanse AB.

PZU - w jaki sposób działa?
Oferta tego ubezpieczyciela jest bogata i oferuje każdy rodzaj ubezpieczenia, zarówno dla Klientów indywidualnych, jak i biznesowych. Obsługuje również ubezpieczenia grupowe. PZU jest najbardziej doświadczonym i największym ubezpieczycielem w naszym kraju. 

W ramach działalności ubezpieczeniowej, obejmującej ubezpieczenia majątkowe, ubezpieczenia na życie oraz inne ubezpieczenia osobowe, klienci PZU mają do wyboru niemal 200 rodzajów ubezpieczeń. To najbardziej rozbudowana oferta na polskim rynku ubezpieczeniowym.

W jaki sposób zgłosić szkodę w PZU?
Zgłoszenie szkody w PZU nie różni się za bardzo niczym od procedur, jakie obowiązują u innych ubezpieczycieli. Poszkodowany ma do wyboru kilka szybkich i intuicyjnych rozwiązań, które usprawnią całą stresującą procedurę:

 1. formularz internetowy -  jego główną zaletą jest możliwość załączenia dokumentów wraz z wnioskiem. Kontakt odbywa się poprzez formularz zgłoszeniowy, który składa się z kilku etapów, zależnie od rodzaju zgłoszenia. Poszkodowany ma do wyboru trzy warianty szkód: osobowe, rzeczowe oraz należące do spółki PZU Życie. Serwis internetowy pozwala skontaktować się z konsultantem poprzez wideo chat, również z możliwością prowadzenia rozmów w języku migowym.
 2. kontakt przez infolinię pod numerem 801 102 102 - dobre rozwiązanie, ponieważ osoba, która przyjmuje zgłoszenie poinformuje o dokumentach, jakie należy dostarczyć ubezpieczycielowi, aby jak najszybciej można było rozpocząć proces likwidacyjny.
 3. wizyta w oddziale PZU - szkodę można zgłosić również osobiście u najbliższego agenta. Poinformuje on o tym, jakie dokumenty trzeba dostarczyć i pomoże załatwić wszystkie formalności.
 4. poprzez e-mail - załączone dokumenty wraz z opisem sprawy należy wysłać na adres [email protected] lub skorzystać z dostępnego formularza kontaktowego na stronie. Klient PZU ma również możliwość przeprowadzenia rozmowy poprzez aplikację Messenger. Warunkiem jest konieczność wcześniejszego zalogowania do swojego konta.

Koniecznie trzeba pamiętać, żeby do wszystkich zgłoszeń załączyć niezbędne zdjęcia i dokumenty, ponieważ wpłynie to na cały przebieg procesu likwidacyjnego i znacznie wszystko przyspieszy.

Na stronie ubezpieczyciela znajdują się wszystkie niezbędne informacje dla osób, które chcą zgłosić swoją szkodę. PZU ma największą ilość oddziałów w kraju, na stronie znajdują się też informacje na temat godzin urzędowania oddziału, dane kontaktowe oraz popularne godziny odwiedzin przez klientów. 

Pozwala to na zaplanowanie wizyty w najdogodniejszym terminie. Zgłoszenie sprawy w placówkach firmy może okazać się dla wielu osób najlepszą formą kontaktu.
 

Komentarze
 • Dodał: Joanna Krawiec
  Dnia: 2019-09-21 13:13:35

  Pękła rura. Zalało ścianę. Wina spółdzielni mieszkaniowej. W zielonej Górze.

 • Dodał: Jadwiga Werowska
  Dnia: 2019-09-27 10:04:04

  Zlamanie glowy kosci promieniowej.łódź.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na przetwarzanie wskazanych wyżej, moich danych osobowych przez...